CF
Soru Sahibi
16 Temmuz 2017 15:44

Dis kirigi

Doktor bey 9 yaşında kızımızın ön dişi taş çarpması sonucu kırıldı. Kendi diş hekimimiz sadece dolgu yapabileceğini ama bunun dayanıklı olmayacağını söyledi. Tavsiyeleriniz ne olur ne yapılabilir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Burada size öncelikle parçanın elinizde olup olmadığını soracağım. Parça elinizde ise bu parça yapıştırılanilir. Yapıştırılıncaya kadar su içinde parçayı bekletebilirsiniz. Hekiminiz bu parçayı yapıştırabilir. İkincisi, parça yok ise diş tedavi edilmek zorundadır. Tedavi ise18 yaş grubuna kadar olan kişilerde dolgu maddeleri ile dişin orijinal haline göre tedavi edilmesidir. Kaplama ile diş sağlam olacak diye bu yaş grubunda diş tedavi edilmez. Çünkü dişeti gelişmi hala devam etmektedir. Saygılarımla...

16 Temmuz 2017 16:28