CT
Soru Sahibi
2 Haziran 2016 18:02

Diş Kesiminin Ardından

Hocam merhabalar. Bugün kırık dişimle birlikte toplam 5 dişime kaplama işlemi yaptırmak için diş hastanesindeydim. İlk önce diş kesimi yaptılar, daha sonra ağzıma dişlere bastırdığınızda şeklini alan hamur gibi olan bir madde yerleştirildi ve Pazartesi'ye tekrar randevu verdiler. Okul için rapor vs. almaya uğraşırken doktora sormayı unuttuğum birkaç soru var. Cevaplarsanız çok sevinirim. Şu an üst dudağım bayağı şiş ve yemek yemekten korkuyorum açıkçası. Bir de pazartesi tekrar gittiğim de prova yapılacak dediler de bu prova ne oluyor? Şu an dişlerim kesik olduğu için estetik açıdan çok kötü. Pazartesi yapılacak prova da estetik açıdan düzelir mi dişlerim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Engin Bilgin
Diş Hekimi

dudaktaki şişlik birkaç gün içinde geçer yemek yemenize sorun teşkil etmiyor.provada yapılacak kaplamalarınızın materyaline bağlı olarak (zirkon veya metal) altyapı provası yapılacaktır .estetik görüntünüz için geçici diş yapılabilirdi prova estetikle ilgili deil dişlerin yapımı bitince estetiğiniz düzelecektir geçmiş olsun.

3 Haziran 2016 14:20