lz
Soru Sahibi
30 Ocak 2014 11:54

Dış Gebelik Sonrası Hamilelik

Sabahattin Bey merhaba, 2012 ve 2013 yıllarında 1. sol , 2. sağ tüpte olmak üzere 2 kez dış gebelik geçirdim. Ameliyatları açık ameliyattı ve tüplerim alınmadan dış gebelik sonlandırıldı. 1. ameliyattan sonra HSG çekildi ve bir tıkanıklık olmadığı görüldü. Buna göre tekrar normal yollarla hamile kaldığımda dış gebelik geçirme ihtimalim nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sabahattin Altunyurt
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Ihtimal konusunda kesin bir rakam vermek zor ancak 2. Ameliyat sonrasi türlerin durumu bilmek için tekrar hsg yapılması iyi olur. Tupler acik ise normal gebelik şansınız yüksektir. Sağlıklı bir gebelik dilerim..

30 Ocak 2014 15:20