KE
Soru Sahibi
24 Temmuz 2016 07:01

Diş Estetiği ve Ön Diş Travması

Hocam iyi günler. Yaklaşık 1-2 yıldır ön sol dişimde nedenini bilmediğim sebepten ötürü diş ortasında çok ince bir çatlak ve renk değişimi oldu. Muayene ve röntgen sonucunda dişin canlılığını yitirdiği söylendi. Bununla birlikte kanal tedavimin ilk aşaması yapıldı ve geçici dolgu yapıldı. Diş Hekimim kanal tedavim sırasında ölü dişlerde kullanılan beyazlatıcı kullanacağını ve böylece kendi dişimi kaybetmeden kullanacağımı söyledi. Bu uygulama diğer dişlerimle renk uyumu ve çatlak olduğundan dolayı tekrar renk değişimi yapar mı? Ve Lamine Veneer uygulamasını önerir misiniz ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar kanal tedavisinden sonra dişte renk değişimi olabilir , beyazlatma yapılarak bu ton açılabilir fakat zaman içinde tekrar renk değişimi genellikle rastladığımız bir durumdur , o yüzden porselen lamina genellikle iyi bir çözümdür , sağlıkla kalın ...

11 Ağustos 2016 12:59