ör
Soru Sahibi
24 Aralık 2013 23:25

dikiş izleri

hocam iyi günler,2hafta önce ufak bi kaza geçirdim,sonuçu olarak sağ kaşımın üstünde alnımdaki çizgilere paralel olarak 2 dikişlik yaklaşık 2.50 cm'lik kesik oluştu.deri altıntan dikiş attılar.dikişleri aldırdıktan sonra yara üzerinde kısmen kabarmalar meydana geldi..doktora gittiğimde dikişleri aldırdıktan sonra gelirsen ufak bi operasyon yapabiliriz demişti..bu doğrumudur acaba?yaranın iyilişmesini beklemelimiyim.Bide arkadaşlar Contractubex jeli tavsiye ettiler.yara henüz yeniyken kullansan bi etkisini görürmüyüm,kesikten kalan izlerin kaybolmasına yardımcı ourmu acaba?teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

geçmiş olsun, henüz izinizie cerrahi olarak müdahele etmek için çok erken. Yara iyileşmesinin tamamlanması için 1 yıl gerekir. Erken dönemde contractubex kullanılabilr ama çok daha etkili ve yenijenerasyon iz kremlerini öneriyoruz

25 Aralık 2013 23:34
ör
Soru Sahibi

çok teşekkür ediyorum hocam,peki contractubex yerine hangi kremleri önerirsiniz yara izim için.

26 Aralık 2013 10:44
Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Reklama girecek cevap yazamıyorum

26 Eylül 2022 02:11