KT
Soru Sahibi
17 Nisan 2014 11:49

delta hepatiti ve nodüller

hocam merhaba,hdv hastasıyım ve en büyüğü 1.4 mm olan 6 adet displastik nodülüm var.durumumdan ziyade ben size anlayamadığım bir şey sormak istiyorum.nakil kriterleri vesaire okurken,tek tümör çapı veya toplam sayı ve çap ifadeleri geçiyor.ve bende henuz hcc tanısı yok.birgün bu tanı konursa bendeki nodüllerin o andaki çapı sizlerin bahsettiği,mesela milan kriterlerindeki çap mı oluyor?yoksa hcc,nodülün içinde mi oluşur?mesele 2,5 cm lik bir nodülün içinde 1 cm lik bir hcc tumoru gibimi?umarım anlatabilmişimdir.şunu düşünüyorum.zaten şuanda mr da yazan nodüllerin toplamı 5 cm yi geçiyor.prognoz kötü olur gibi düşünüyorum.aslında şöyle bir cevap bekliyorum.(doğru anlayabilmişsem)hayır henüz sizde 1 mm lik bir tumor bile yok.sayın atmaca sizlere kafamı kurcalayan bu en önemli soruyu anlatmaya çalıştım umaraım anlatabilmişimdir.ilgi ve alakanız için şimdiden çok teşekkür ediyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

Tugay Bey şu anda tümörünüz yok anladığım kadarıyla. Eğer tümör olursa yeni oluşan tümörün çapı önemli. Sizin de dediğiniz gibi nodül içinde nodül (yani tümör) oluşuyor ve onun santimi ölçülüyor. Çok güzel anlatmışsınız, aynı anlattığınız gibi aslında. Geçmiş olsun

17 Nisan 2014 21:08