17 Haziran 2013 13:36

D VIT

merhaba doktor bey D vitamınımı ölçtürmüştüm 4 çıkmıstı kışın 3 kutu Devit kullandırdı doktor sonrasında 123 çıktı simdi arkadasımdada düşük çıkmıs doktoru 15 günde 1 ampul içmesini 1 aydan sonra her ay bır ampul içmesini soylemış.. bende aileme ve kendıme uygulamak istiyorum bunu sızce zararı varmı herhangi bir ilacla yada diğer vitaminleri kullanırken (çinko- demir) devit almak yan etki yapar mı? saygılar.. SEKER HASTALIGI ICIN GLIFOR VE ALFALIPOIK ASIT 1*1 ALIYORUM ONEMLI YAN ETKILERI VARMI TIP 2 YIM TOKLUK 150YI ASMIYOR HBAC1 5

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Şeyhmuz Bey, D vitaminini de her ilaç gibi sadece doktor kontrolünde kullanmalısınız ve tabii ki yine doktorunuzun size önerdiği şekilde ve sürede.D vitamini tedavisi alırken diğer ilaç ve vitaminlerin kullanımı herhangi bir sorun yaratmaz ancak vitamin dahi olsa her şeyin fazlası zararlıdır.Tokluk şekerinizin 150 yi aşmaması gayet güzel ancak açlık ve tokluk şekerlerinin düzenli takibi yapılarak not edilmeli ve hekiminizce değerlendirilmeli, HBA1C nin 5 olması ise yüz güldürücü :)

24 Eylül 2013 21:31