MA
Soru Sahibi
13 Mayıs 2014 10:30

Çocukda ishal

Merhaba.Sizi Azerbeycandan rahatsız ediyorum.Benim kızım 6 yaşında.Onda doğuştan beri ishal oluyor.Ara-sıra tedavi de yaptırdık. Tedavi süresince biraz iyi oluyordu sonra yeniden ishal başlıyor.10 gün önce Ankaradan gastroentroloji uzmanı gelmişdi çocuğu o doktora da gösterdik o da Çocukda Çölyak hastalığı olduğundan şübhe etti.Bize glütensiz ve mısır,pirinç unu ile diyet tavsiyye etdi.Diyete bi haftadır başladık ilk günden iyi sonuç verdi.Şimdi biz kızımızı İstanbula getirib test sonuçlarını verib Çölyak hastası mı değil mi emin olmak istiyoruz.Bide testler kandan mı alınıyor?Testleri vermemiz ve sizin sonuçlara bakmanız ne kadar sürer?Yani İstanbulda kaç gün kalmamız gerekecek?Teşekkürler!

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Aydan hanım Merhaba, Çocuğunuz memnuniyetle bakariz. ama bu arada diyet almıyor olması gerekli. diyet altında değerlendirme yapmak çok zor. Geçmiş olsun

14 Mayıs 2014 13:04
MA
Soru Sahibi

Cevab yazdığınız için çok sağ olun,Allah razı olsun sizden.Vildan hanım benim anladığım kadarıyla sizin yanınıza gelirken çocuğa diyet yapmamalıyız.Bide size bir sorum var oraya gelmemişden ne kadar önce diyeti bırakmalıyız.Bide test ve sizin tedavi yazmanız için bizim İstanbulda ne kadar kalmamız gerek?

14 Mayıs 2014 15:31
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Aydan hanım Bir haft a diyet yapmaması, ara vermesi yeterli. Kısa sürede endoskopi dahil tüm işlemler yapılır. (En fazla bir hafta diyebilirim) Ayrıca Bahçelievler Medikalparkta da çalışıyorum. Buradan randevu alarak gelebilirsiniz. Selamlar

15 Mayıs 2014 01:24
MA
Soru Sahibi

Tamam anladım Vildan hanım teşekkürler.Bide siz bi sorum var.Bize bu testleri yaptırmak için orda müayine için tahmini olarak ne kadar para lazım ola bilir?Testler çokmu?Testlerin fiyatı ne kadar?

15 Mayıs 2014 10:43
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Test fiyatları ile ilgili net bilgim yok. Direk hastaneyi arayıp sorabilirsiniz. Geçmiş olsun

15 Mayıs 2014 11:48