YS
Soru Sahibi
11 Ocak 2017 15:01

COCUGUM GIRIP

Hocam oncelıkle kolay gelsın ALLAH ısınızı rast getırsın INSALLAH hocam benım oğlum 36gunluk hastalandı dr ye goturduk grıp dedı sonrada ventolin ve pulmükort verdı buhar seklınde verın dedı ne yapalım sızce oğlum burnu cok tıkalı simdiden tşkler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Esin Koç
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Aslında grip olan 36 günlük bebeğin burnunu düzenli olarak açmak, biraz havayı nemlendirmek ve bol anne sütü yeterli. Doktor bu tedavileri vermişse bebek grip değil, bronşiolit olabilir, yani enfeksiyon ciğerlerine inmiş demektir. Ciğerlerinde bir şey yoksa bu tedaviye de gerek yoktur.

12 Ocak 2017 15:51