am
Soru Sahibi
17 Ocak 2014 14:54

cinlama

Sn hocam e.polis memuruyum solkulagimda cinlamaya bagli iisitme Kaybi var.ayrica duydugumu anlayamiyorum.caresi varmi.tsk ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İsmail Nurhan Artel
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Değerli kardeşim, Kulak çınlaması bir hastalık değil, bazı hastalıkların bir belirtisidir.Dolayısiyle önce nedenini saptamak gerekir. Kulak çınlaması tek taraflı ise- sizdeki gibi- daha da titizlenmeliyiz... Küçük beyinle beyin sapı köşesini çok iyi değerlendirmek zorundayız. Özetle- hala yapılmamışsa- cranial MR, komple audiometrik değerlendirme, BERA, nörootolojik muayeneden geçmelisiniz... bütün bunlarda manidar bulgu yoksa- ki inşallan öyledir- o zaman, o kulağınıza uygun bir cihazlama önerilebilir. Tinnitus-çınlama- yakınmasına gelince, burda sebebe yönelik yaklaşımla bazen iyi sonuçlar alınabiliyor... yani kısaca duruma bağlı. Acil şifa dileklerimle

24 Ocak 2014 11:47