db
Soru Sahibi
8 Nisan 2015 16:29

Çenede cam kesiği sonrası ödem oluşması

Merhaba Hocam, yaklaşık 5 ay önce çenemde cam kapıya çarpma sonrasında U şeklinde derin bir kesik oluştu, kaza sonrası acilde yapılan müdahale ile 15 dikiş atıldı, kazanın üzerinden 5 ay gibi bir süre geçmesine rağmen şişlik geçmedi devlet hastanesindeki Plastik cerrah, kesik düz olmadığından ödem oluştuğunu söyledi, başka bir hastanede iki ayrı plastik cerraha göründüm, 1 tanesi tekrar bir operasyon yapmak için en az 1 senenin geçmesini söyledi, diğeri 5 ay, ödemin iyileşmesi için yeterli bir süre operasyon yapılabilir dedi ve mayıs ayına ameliyat günü verdi. Hocam ikilemde kaldım ödemin temizlenmesi için beklemeli miyim, yoksa operasyon için geçen süre yeterli midir? çok teşekkürler....

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

1 senenin sonunu beklemek eni bir ameliyatın başarısını artıracaktır.

9 Nisan 2015 00:48