PS
Soru Sahibi
16 Kasım 2015 01:52

Cam kesisi

Hocam merhabalar, Yaklaşık iki ay önce cama yumruk atma sonucu sağ önkol bölgesinde (kolumun iç orta bölümü) damar sinir tendon kesisi meydana geldi,ameliyat bilgilerine göre 'radyal arter-ulnar arter ve radyal sinir kesisi var, brachioradialis ecrb ecrlfcr 2-3-4 fdp, 2345fds kesik izlendi primer onarıldı, median ve ulnar sinir explore edildi intakt izlendi' yazmakta. Şu an fizik tedavi alıyorum hocam,parmaklarımda hareket mevcut ama güçsüz hissediyorum. İlerleme genel anlamda hissediyorum ama çok yavaş bir seyirde devam etmekte.Bileğim hafif yukarı kalkıyor (dışa doğru) ve elim parmaklarım gergin ve açmaya çalışırken yorucu oluyor,ve sanki ameliyat bölgesinde tendon yapışıklıkları mevcut.sizce durumum nasıl ve ne önerirsiniz ? Şimdiden ilgilerinize çok teşekkür ederim hocam

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Mahmut Kömürcü
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Geçmiş olsun. İyi gözüküyor. Takip gerekir. Bizim değerlendirmemizde fayda olabilir. Gerekirse İlave tetkik gerekebilir. Daha detaylı bilgi için www.mahmutkomurcu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Selamlar.

22 Kasım 2015 21:14
PS
Soru Sahibi

Hocam merhaba, sizin bilgilerinize ihtiyacım var , Elim eski haline yaklaşıyor ancak bazı kısıtlılıklar var, elimin gücü hergeçen gün artıyor, halen güçsüz ama zamanla gücün geri döneceğini söylüyorlar, bilhassa başparmak bölgesi ve işaret parmağım güçsüz hocam ve parmakların ucuyla kavrama yaparken bunu hissediyorum,el bileğimde birşeyi tersten ve yandan kaldırmaya çalışırken güçsüz gibi ama kapatabiliyorum tamamen elimi.Sizce bu durum normal mi ve daha uzun bi yolum mu var? Gücüm tamamen geri gelirmi ? Fizik tedaviye kendim evde devam ediyorum daha doğrusu el yayım var onu kullanıyorum ve hastaneyi bıraktım ve hastanede başparmakta tendon kısalığı olabileceğinden bahsediyorlardı ve uzatmaya bakın dediler bende sürekli gerdiriyorum.Genel anlamda Başka doktorlara da gözüktüm ve düzeleceğini söylediler,ameliyat edenler tam %100 dönmez güç kaybı olur sinir ile ilgili de ne kadar iyileşirse dediler bende bekliyorum hocam. Başparmak üst bölgesinde ve orayı seyreden bilekte hissizlik mevcut ve parmaklarımın uçlarında hafif uyuşukluk var ancak ben biraz endişelendiğim için tedbiri erken almam gerektiğini biliyorum bu bir süreç ama sizin önerilerinize ve engin bilgilerinize ihtiyacım var Şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım Saygılarımla

11 Ocak 2016 09:23
Prof. Dr. Mahmut Kömürcü
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Geçmiş olsun. Yapılan tedavi iyi gibi gözüküyor. Selamlar.

20 Ocak 2016 08:50
PS
Soru Sahibi

Hocam hissizlik geri gelirmi gücüm eski gücüne kavuşurmu ve tendonlarin içerden çekmesi gibi sorunlarım düzelir mi sizce ?

20 Ocak 2016 15:29
Prof. Dr. Mahmut Kömürcü
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Olabilir. Fakat kesin diyebilmez zor.

20 Ocak 2016 22:12