İS
Soru Sahibi
29 Haziran 2017 10:57

büyüme hormon testi

büyüme hormon testi benim 31 haftalık doğan prematüre ikiz çocuklarım var. 2013 doğumlular 2 yaşlarına kadar boy anlamında %25 persentili yakaladık ancak 2 yaştan sonra büyümeleri neredeyse durdu iki sene içerisinde 6-7 cm arası boy uzaması gerçekleşti 4 yaşında 97 cm-13 kg ikisi de. Çocuk endokrin dr'na gittik büyüme hormonu testleri yapıldı. değerleri: 0dk=2,67 30dk=12,68 60dk=4,94 90dk=3,*** *** **dk=6,77 çıktı. test sonuçlarına göre eksiklik var mıdır? 30.dk alınan kan sonucu nasıl 12,68 çıkıyor öncesi ve sonrası düşük ona da anlam veremedik ama değerlendirme yaparsanız memnun olurum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Peyami Cinaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

labaratuvar sonuçları hastayla beraber degerlendırılır. sadece labaratuvar rakamlarını yorumlamıyorum

30 Haziran 2017 12:39