XK
Soru Sahibi
15 Aralık 2017 17:42

Bulanık İdrar - Hafif Sol Üst Ağrısı

Merhaba. Ben yaklaşık 3.5-4 sene önce sol böbreğimden taş düşürdüm. 5 mm'lik bir taştı ve düşürmem 1.5 senemi aldı. Son birkaç haftadır o böbrek taşı ağrısı kadar keskin olmasa da, sol tarafımda bir ağrı oluşuyor. Bazen sol alt kısımda, genelde sol üst kısımda(kaburga alt ucu), bazen önde, bazen sırta yayılan tarzda bir ağrı. Ağrı bazı günler azalıyor, bazı günler artıyor ama hiç öyle böbrek taşı kıvrandırması gibi değil. Gün içinde de artıp azalabiliyor ve bir süredir de arada bir bulanık idrar görüyorum. Geçen gün ağrım biraz artmıştı, bilmiyorum bağlantılı mı ama o gün 3-4 kere bulanık idrar yaptım. Ancak bu bulanık idrar olayı da oldukça değişken. Bir gittiğimde bulanık, bir gittiğimde berrak olabiliyor. Böyle bir ağrının sebebi ne olabilir? Dalak gibi organlardan kaynaklanıyor olabilir mi? Yoksa böbreksel bir problemim olabilir mi? En son 4 sene önce BT çektirmiştim, sadece 5 mm'lik taş görünüyordu. Teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Tekrar taş oluşmuş olabilir. Muayene olmanız ve bazı tetkiklerin yapılması gerekir. *** *** ** 51 numaralı telefondan randevu alarak gelirseniz yardımcı olabilirim

15 Aralık 2017 20:53