sr
Soru Sahibi
12 Mart 2016 01:26

Boyunda lenf nodülü

merhaba doktor bey 23 yaşında erkeğim babam kanserden vefat etti çektirmiş olduğum ultrasonda Yüzeyel Doku Us Sayın Meslektaşım, Hastanızın yapılan Yüzeyel US incelemesinde: Cilt, ciltaltı yağlı dokular doğal görünümdedir. Sağ SCM posteriorda komşuluklu 12x7 mm boyutunda yağlı hilusu bulunan lenf nodları izlendi. Saygılarımla. Boyun Us Sayın Meslektaşım Hastanızın BOYUN US incelemesinde : Boyun cilt, cilt altı dokusunun eko yapısı normal görülmüştür. Her iki submandibuler bez, parotis bezleri ve tiroid bezi normal boyut ve görünümdedir. Her iki parajuguler alanda büyüğü 20x8 mm boyutunda birkaç adet yağlı hilusu bulunan lenf nodları izlendi. Saygılarımla yazıyor kanser olabilirler mi internette çok sağlıklı bilgiler bulamıyorum hepsi kafa karışırıcı endişelenmem gereken bir durum var mı birazda çenemin altında ve sağ kulağıma doğru hafif ağrı oluyor ara ara. teşekkür ederim iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba. Öncelikle çok geçmiş olsun. Sadece USG bulgularına bakılarak yorum yapmak imkansızdır. Birçok hastalıkta boyundaki lenf bezlerinde şişme olabilir. Oldukça endişeli olduğunuzu görüyorum. Bir hemato-onkoloji uzmanına başvurursanız, aklınızdaki soru işaretleri tamamen aydınlanacaktır kanısındayım. Saygılarımla...

14 Mart 2016 16:03