5 Şubat 2018 10:30

Boyunda Lab

İyi akşamlar hocam benim sol kulağımın altında 2015 yılının Mart ya da Nisan aylarında elime gelen bir beze hissettim hemen KBB doktoruna gittim doktor eliyle baktı bunda hiçbirşey yok ama yine de içiniz rahat etsin bir usg çekelim dedi 2015 Mayıs ayı çekilen Yüzeyel Doku Us sonucu: Sol parotis komşuluğunda cilt altı yağlı doku lokalizasyonunda 13,5 mm çapında LAM izlenmektedir. LAM bening görünümlüdür yazıyordu.Doktor bişey olmadığını söyledi Daha sonra 2017 şubat ayında beze inmeyince tekrar bu sefer genel cerrahlar gittim bu doktor da usg istedi çektirdim Yüzeyel Doku Us sonucu : Sol parotis derin lojda 17 mm çapında LAM izlenmektedir. yazıyor Genel cerrah doktoru da önemli bişey yok dedi Ama şu aralar kulaklarım yanıyor ve sanki bezenin üzeri biraz kızarmış hiç ağrımıyordu sanki çok az ağrı varmış gibi yine doktora gitmeyi düşünüyorum ama sizin de fikrinizi almak istedim. İlginiz için şimdiden teşekkürler hocam. Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Akın
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

bu bölgedeki lenf nodları sorun yaratmaz. ağrı kesiciler ile geçmiyorsa fizik muayenenizi yenilemek ve usg tekrarı gerekir

9 Şubat 2018 08:59