ŞB
Soru Sahibi
14 Nisan 2017 20:24

Boy uzaması

Hocam 14 yaşındayım boyum 1.67 tadını merak ettiğim icin sigara yaktım 3 kere içime çektim sora attım ve pasif içici sayılabilirim annem ve babam sigara kullanıyor bu boyumun uzamasını etkilermi yada başkabi zararı olurmu ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, 18 yaşına kadar gelişim süreciniz devam etmektedir. Bu süreyi mümkün olduğunca sağlıklı beslenip spor vs alışkanlıklar edinerek geçirirseniz gelişim süreciniz daha sağlıklı tamamlanacaktır. Sigara; içerisinde fare zehirine kadar binlerce zararlı maddenin olduğu bir maddedir. Dolayısıyla pek tabii zarar vermesi mümkündür. Gelişim süreciniz tamamlansa dahi kullanılmaması gerekir. Mümkün olduğunca bu ve buna benzer maddelerden uzak durmakta fayda var. Çünkü Merak, özenti vb. sebeplerle başlanır ve uzak durulmazsa bağımlılık gelişebilir. Anlıyorum ki, sizde bunun farkına varıp atmışsınız. Farkındalığınızın devamı dileğiyle...

21 Nisan 2017 16:59