kp
Soru Sahibi
18 Kasım 2013 18:29

boy kilo geriliği

8 kasım Çocuk Gastroenterolojisi bölümüne gittim hocam kilosu için bebepimin kaç hocaya gttysem bebeğimn kilosu düşük boyu norml dediler benim kafam karıştı 22 aylık bebeğim 9.600 kilo boyu 82 kız çocuğu kan tahliili yapıldı temiz çıktı ora boyuy iiyi dediler daha rapor verildi raporda ankara tıp fak Çocuk Gastroenterolojisi bölümü VA :9,2 VB:82 CM VKI:13,7 HAstanınboy kilo gelişiimi -2SD altındadırn yasa göre günlük kalori ihtiyacı 900 kcal olup pediasure fiber mama günde 1 adet ayda 60 kutu6 ay süre ile kullanılması gerekiyor diyor bu mamanın yan etkisi yokmudur benm beğim endokrilojiyede gidiyo memeleri için meme bası içüin o zman elkitine bakıldı normal dendi erken ergenlik olunmasındi e kan testleride temz çıktı ordada boy kilo bakılıo böle bi tedvi söylenmedi sosyal pediatri 3 yas altı olduğu içn kilo boy geriliğe Çocuk Gastroenterolojisi bölümü bakıo dedi hocam pediasure fiber 1x1 bebeğimin hormonlarına veya başka bişeyine yan etkisiolrmu vücudnda kılllnma tüylenme gibi büyüme hormununa yan etki yaparmı yan etkisi nedir bide 6 ay uzun bisüre tesekkrler benm ne yapmama gerekiyor bu na endoklojimi gastrolojimi bakıo boy kilo geriliğine hocam tesekkrler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

MERHABA, BEBEĞİNİZİN BOYU YAŞINA GÖRE İYİCE (OPTİMUM OLMASA DA İYİ) ANCAK KİLOSU NET OLARAK ÇOK DÜŞÜK BEBEKLERDE KİLO ALAMAMA YA DA İŞTAHSIZ OLMASININ MUTLAKA BİR NEDENİ VARDIR. DIŞARIDAN SIVI BESİN ÜRÜNÜ VERMEK YERİNE DOĞAL YOLLA BESLENMESİ DAHA DOĞRUDUR AMA ÖNCELİKLE NEDEN BÜYÜMÜYOR BUNUN ANLAŞILMASI (TANI KONULMASI) GEREKİR. ÖNERİM 2. GÖRÜŞ ALMANIZDIR. BEBEĞİNİZE ÖNERİLEN SIVI BESİNLER YAN ETKİ GÖSTEREN ŞEYLER DEĞİL SADECE DOĞAL OLMAYAN KALORİDEN ZENGİN AMA BEBEĞPİN DOĞAL GIDALARI TÜKETMESİNİ DAHA DA AZALTACAK YOĞUN BESİN KAYNAKLARIDIR. SAĞLIKLI GÜNLER

18 Kasım 2013 22:29