VH
Soru Sahibi
14 Ocak 2018 11:07

Bogazda baski

Merhaba, 6 aydir bogazimda baski var. Guatira baktirdim iyi cikti. KBB doktoruna gittim girtlak iyi dedi. Birsey bulamadilar. Ama ben artik dayanamiyoru.. piskolojik diyorlar ama degil biliyorum. Arada bir kesilebiliyor cünkü ve ben hic panik yapmiyorum 6 aydir bu baskiyla yasiyorum piskolojik olamaz. Sakinlestirici denedim bir kac defa fark etmedi. Yemek yerken soru yok yutkunurken sorun yok. Tükürügümü yuttugum zaman 1 saniye kadar birsey yok ondan sonra tekrar geliyor. Sanki yutkununca assagi iniyor ve geri cikiyor. Yemegim bittigi zamanda hemen geri basliyor. Sabah uyandigimda kalkmadigim sürece birsey yok ama ayaga kalktiktan 10 dakika sonra basliyor. Pantlprazol kullandim iyi geldi ama midemde bir yanma veya yukari gelme yok. Kimse bana yardim edemiyor. Ne yapacagimi bilmiyorum...?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Acar
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Geçmiş olsun öncelikle yutma zorluğu ya da boğazda takılma hissinin en sık sebeplerinden birisi reflü dediğimiz mide suyunun yemek borusuna ve boğaza geri kaçması durumudur öncelikle bu açıdan değerlendirilip reflü tedavisini en az iki ay kullanmanızı ve Reflü diyet önerilerine dikkat etmenizi tavsiye ediyorum

31 Ocak 2018 09:54