ÖE
Soru Sahibi
6 Eylül 2015 00:24

Boğaza gelip öksürünce çıkan parçalar

Öksürünce ağzımdan bazen beyaz bazen şeffaf küçük parçalar fırlıyor. Çıkan şey yapışkan oluyor kötü kokuyor. Nefesimi de önemli ölçüde tıkıyorlar, zor nefes almama sebep oluyorlar. Nedeni ne olabilir? Hangi bölüme gitmeliyim? İlginiz ve alakanız için şimdiden teşekkürler.

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Fatih Bora
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Üst solunum veya alt solunum yolu enfeksiyonu sonucu görülebilir.Bir KBB uzmanına görünmeniz iyi olur.

9 Eylül 2015 13:29
ÖE
Soru Sahibi

Sinüs tomografisinde -Sol orta ve inferior konkalarda minimal hipertrofi -Nazal septumda minimal sola deviasyon çıktı acaba bunların anlamı nedir ?

13 Eylül 2015 10:35
Prof. Dr. Fatih Bora
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Burundan nefes almayı engelleyici oluşumların minimal büyüklüğü anlamına geliyor.

14 Eylül 2015 12:03
ÖE
Soru Sahibi

buna ne sebep olabilir sizce hocam alerjim var bundan dolayı olabilir mi veya başka bir şeyden ?

14 Eylül 2015 13:20
Prof. Dr. Fatih Bora
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

alerjik rinit nedeniyle oluşan koyu sekresyon buna sebep olabilir.

15 Eylül 2015 13:10