kh
Soru Sahibi
20 Nisan 2016 09:23

böbrek üstü bez problemi

MERHABA HOCAM!1Sol sürrenal bez medial krusu düzeyinde kraniokaudal capı yaklaşık 18 mm olarak ölçülen iyi sınırlı hipodens nodüler oluşumu izlenmiştir.Tamımlanan lezyon yaklaşıh 40 HU DANSİTE DEĞERLERİNE SAHİPTİR (İNSİDENTAL ADENOM?).Prostt bezi boyutlarında artış ve parankim dansitesinde ılımlı inhomojenite söz konusu ., DİSTAL ABDOMİDAL AORTA DÜZEYİNDE ATHERESKLEROTİK CİDAR KALFİKASYONLARI SAPTAN MIŞTIR. BÖBRELERİMİM DE TOMOĞRAFİ SONUCU HERŞEY NOMAL. , PSA NORMAL DEĞERLERDE . BU TOMOĞRAFİ SONUCUNA GÖRE BANA NE ÖNERİRSİNİZ?TEŞEKKÜRLER HOCAM. Hipodens nodül nedir? başka tetkikler yaptırmalımıyım.? tomoğrafim çıkalı iki gün oldu.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sol böbreküstü bezinde iyi huylu bir tümör ve prostat büyümesi var. 6 ay ara ile kontrol ettirin.

20 Nisan 2016 15:01