KA
Soru Sahibi
1 Şubat 2018 08:20

Böbrek Nakli

Hocam İyi Günler ben 28/01/2013 Yılında annemin verdiği böbrekle nakil oldum kreatin düzeyim 1 yıldır artmakta 1 yıldır sırasıyla 1.16 - 1.33 - 1.52 - 1.60 - 1.8 ve dün baktırdım 2 olmuş doktorum Murat Tuncer sizin hastaneye transfer olmuş ben en kısa sürede gelip tedavi olmak istiyorum ve ayrıca bir birbuçuk yıldır kronik olarak kanımda crp yüksek çıkıyor hep 5-10 mg/l arasında birde kanser testi taramasından geçmek istiyorum nakilden beri Certican 0,75 mg 2*1 Cellcept 500 mg 2*1 Deltacortil 5 mg yarım coozar 100 mg 1*1 delix 2,5 mg 1*1 ürikoliz 1*1 Zentius tablet ve nakil olduğumdan beri kronik bir kanızlığım var Doktorum Certicandan dolayı olduğunu söyledi Sedimantasyon tesitine baktırdım 21 çıkmış crpde 7,5 çıktı kanser taramasıda yaptırmak istiyorum siz ne önerirsiniz hangi hastanedesiniz gelip tedavi olsam ?

2 cevap
Cevaplar (2)

Ben artık Okan Üniversitesi hastanesindeyim Tuzla İstanbul. İdrarda protein bakıldı mı, biyopsi yapıldı mı

1 Şubat 2018 10:00

Baştan beri bu ilaçlarımı kullandın. Kim takip ediyor

1 Şubat 2018 10:01
KA
Soru Sahibi

En Baştan prograf kullandım nörolojik kasılma yaptı sonra sandimum kullandım böbrekte toksit etkisi yaptı en son certican kullandım 5 yıldır certican kullanıyorum everolimus ilaç seviyem 1.5 iken kreatinim 1.16 idi sonra everolimus seviyem 9 olunca kreatinim 2 olmuş acaba certicanda böbrekte toksit etkisi yaratıyormudur beni takim eden dotor nefrolog Murat TUNCER sizce ne yapayım hocam öneriniz nedir?

2 Şubat 2018 08:33

certcan seviyesi çok yüksek, ondan kreatinin yükselmiş olabilir. certican'ı 0.25 mglıktan sabah akşam ikişer tane olarak kullanın

2 Şubat 2018 13:37