YS
Soru Sahibi
23 Mart 2015 13:56

Böbrek genişlemesi

Merhaba Hocam, Tüm abdomen ultrasonografi incelemesi sonucunda sağ böbreğin pelvikalisiyel sisteminde ektazi (renal pelvis çapı 1.5 cm) saptandı. İdrar tahlilimde enfeksiyon çıkmadı. Kan testlerimde böbrek ile ilgili sorun çıkmadı.Ancak son zamanlar sık sık idrar yaparken yanma, bazen ağrı ve sık idrara çıkma sorunu var. Altta yatan sebep ne olabilir? Taş olsa ultrasyonda belli olmaz mıydı? İyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)

TAŞ BÖBREK İÇİNDE VEYA MESANEDE İSE ULTRAONOGRAFİ İLE GÖRÜLEBİLR. ANCAK EĞER ARADAKİ KANALDA İSE ULTRASONOGRAFİ YETERLİ OLMAYABİLİR. ŞİKAYETLERİNİZ VAR İSE O ZMANİLAÇSIZ BİR TOMOGRAFİ İLE BAKILMASI ÖNERİLİR.

22 Nisan 2015 16:03