He
Soru Sahibi
3 Ekim 2013 23:30

beyinden gelen görme bozukluğu

beyindeki boşluğun normal çocuklarda %10 olması gerekirken bizim bebekte %15 miş. o yüzden gözleri ışığa ve reflekslere tepki göstermiyor doktorlar beyinden geliyo bu etkisizlik diyor vep///'te çektirdikten sonra beyinden geldiğini söylediler teşhis olarak acaba yardımcı olabilirmisiniz ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Murat Günay
Göz Hastalıkları

Görme bozukluğunun beyinden gelmesinin söylenmesi, göz açısından herhangi bir tedavi gerekliliği olmaması demek. Çocuk pediatrik nörolog tarafından takip edilmeli. Ama yine de 6 aylık aralarla göz doktoru tarafından da muayene edilmeli. Geçmiş olsun...

12 Ekim 2013 03:12