çm
Soru Sahibi
30 Ekim 2015 15:15

beyin tumoru

Merhaba hocam benim oglum 8 yasinda 1 ay oncesinde beyin ameliyati oldu patolaji sonucu yeni cikti sonuc GBM 4. Dediler radyoterapi ve kemoterapiye baslicaz bu hastalik yetiskinlerde gorulen bitur hastalikmis hayatda kalma olanigi cok azmis sizden ricam acaba cocuklarda bu hastalik nasil ilerliyo iglesme olasiligi nekadar yuksek baska bi tedavi yontemi varmi cok zor anlar yasiyoruz lutfen yardimci olabilirseniz sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Halil Ak
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Mert bey çocuğunuz kim tarafından nerede ve başının neresinden ameliyat edildi? Eğer söylediğiniz patoloji doğru ise Üniversitelerde çocuk nöroonkologları var önce onlarında görmeleri gerekir. Saygılarımla. Dr. Halil Ak

30 Ekim 2015 15:26
çm
Soru Sahibi

Once ilgi ve alakaniz icin tesekkur ederim Doc.Dr Adnan Dagcinar tarafindan Marmara Universitesi Pendik Egitim ve Arastirma hastanesinde beyincik ve boyun sapinin arasindaydi evet dediginiz gibi Cocuk onkolog ve radyosyon onkologlari da gordu bize onerdikleri tedavi radyoterapi ve kemoterapi ama nekadar yeterli bi bilgimiz yok. Sizin onerebilceginiz bi tedavi yontemi varmi bitkisel tedaviler nekadar uygun bizi bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

30 Ekim 2015 16:02
Prof. Dr. Halil Ak
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Mert bey, ben bir bilim adamı olarak onkologu dinlemenizi tavsiye ederim. Başka bir şey söyleyemem. Hasta hakkında zaman zaman beni de bilgilendiriseniz veya Yeni emekliyim ve size yakın Pendik özel bölge hastanesinde çalışıyorum. Ameliyat öncesi, sonrası ve patoloji raporunu getirirseniz teferruatlı tartışırız. Saygılarımla. Prof. Dr. Halil Ak

30 Ekim 2015 21:18