16 Eylül 2016 23:43

beslenme sorusu

hocam merhaba eşimin sitesinden soruyorum iyi bayramlar yaşım 40 sigara alkol kullanmıyorum tansiyon seker yok kolestrolum var daha önce ldl 190 lardaydı haftanın 5 günü parkta 45 dk yuruyuşle diyetle 140 lara geldi ldl kolestrolun damarları tıkadığını duydum merak ettiğim hocam damarlar neden tıkanır hangi yiyecekler damarları tıkar nasıl bir hayat sürmemiz gerekir nasıl beslenip nasıl spor yapmamız gerekir siz hocam diyetisyenler hepinizi çok fitsiniz sizler nasıl beslenip nasıl spor yapıyorsunuz tatlı yıyormusunuz hocam mesela hocam ekmek nekadar tuketiyorsunuz bizler biraz ekmeği fazla tüketiyoruz ekmek yemeyince doymuyoruz gibi geliyor ekmekte damarları tıkarmı kılom 68 boyum 1.70 hocam görüş ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar!LDL kolesterol fiziksel aktivite ve dengeli beslenme ile düşecektir.zeytin yağı, ceviz, badem, fındık, omega 3 bunlar LDL yi düşüren besinler arasındadır.önemli olan husus herseyi yeterli miktarda alabilmektir.sekerin de fazlası , protein inde fazlası vücutta yağa dönüşmekredir. Ekmek öncelikle seçiminiz tam tahıllı , çavdar, yulaf ekmeği olsun bunlar hem uzun süre tokluk sağlamaktadır hemde daha az miktarda doygunluk hissi verecektir.

19 Eylül 2016 01:15