şs
Soru Sahibi
3 Mart 2014 10:56

bel soğukluğu

gülsen hanım merhaba, aynı iş yerinde çalıştığım iş arkadaşım bel soğukluğuna yakalanmış o şahısla aynı tuvaleti kullanmaktayız kimi zaman hemen onun ardından tuvalete girdiğim durumlar oldu bel soğukluğu bu şekilde bulaşırmı iş yeri hekiminin yaptığı kan tahlilinde nötrofil miktarı yüksek çıktı bu bakteriyel enfeksiyon demekmiş. bel soğukluğu testi için jinekologa gidicem fakat vajina dan örnek alınıyormuş fakat ben evli değilim o şekilde numune almak mümkün değil başka hangi testlere bakılır bu sorun için idrar ve kan tahlilinde belli olur mu bu hastalık . teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. BİLİM CANTURK
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Merhaba, Bel soğukluğu olarak tarif edilen hastalığın bulaşı direk temas yoluyla olur. Ortak kullanılan alan bulaşması görülmez çünkü bakterisi dış ortamda uzun süre yaşamayan bir mikroorganizmadir. Jinekolojik muayene olabilirsiniz sakıncası yok. Muayene bulgularınız doğrultusunda doktorunuz gerekli tetkikleri isteyecektir.

3 Mart 2014 15:56