ÇD
Soru Sahibi
26 Şubat 2018 02:06

Bel kayması

Doktor bey benim düşme sonucunda lomber kemiğinde kayma oldu.Manuel terapiyle düzelir mi.İyi çalışmalar diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Salih Ürper
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba, manuel terapi ve osteopati bir çok ağrılı omurga rahatsızlığında etkindir. kayma derecesi ve sorunun yarattığı klinik şikeyetlere göre manuel terapi veya diğer tedaviler planlanır. Bazı durumlarda tıbben uygulanması doğru değildir. Öncelikle detaylı muayene olmanızı öneririm. Çok geçmiş olsun.

26 Şubat 2018 08:18