ÖF
Soru Sahibi
8 Mayıs 2018 19:01

Bebekte tek göz kırpması

Merhabalar 3,5 aylık bir erkek bebeğim var gelişimi gayet iyi olması gereken düzeyde ancak son bir haftada önce sol gözde azar azar başlayıp bir miktar sıklaşan ve daha sonra sağ gözde de ortaya çıkan göz kırpmalarımız basladı. Gün içerisinde belirsiz zamanlarda iki gözünü birbirinden bağımsız kırpıyor nöbet gıbı art arda değil ara sıra ama sayıca coktur. ozellıkle Bız karşısında konuşurken heyecanlandıgında cok daha belırgın oluyor bu kırpmalar. Göz dr una gıttık bulgular normal ancak enfeksıyonel bı durum veya gözyaşı kanalının tıkalı olmasına bağlı kuruluk olabılecegını soylerek göz damlası verdi ve 1 hafta kullanmamızı soyledı. Bugün 5. Gün ve henüz bir farklılık olmadı, nörolojik açıdan endişe etmeye başladım? Siz nasıl değerlendirirsiniz bu tabloyu hocam ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Recep Alp
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Göz kırpmasının sebebi nöbet olabilir. Çocuk nörolojisi uzmanına başvurmanız uygun olur. Geçmiş olsun.

11 Mayıs 2018 18:11