ÖD
Soru Sahibi
11 Nisan 2017 14:58

Bebek gelişimi

Merhaba.20 aylık erkek bebeğimiz ismini soyledigimizde yada verdiğimiz komutları anlamıyor kendi isteklerini bize gösteriyor fakat anlamıyor 1 ay erken doğdu 5 ay gelisemedi 11 ayda oturdu 15 ayda yürüdü 6 aydirda gribal enfeksiyon ve laranjitle uğraşıyoruz tabi dışarı cikamiyoruz ben başka sehirdeyim bir Pedagog 'a danıstik 2 yasa kadar bekleyelim bol bol konuşun parka götürün sosyallessin dedi fakat pek içime sinmedi yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Dilek Hanım, Sizin de belirttiğiniz gibi oğlunuzun gelişiminde gecikmeler mevcut. Bu dönem gelişimin en hızla seyrettiği ve erken müdahaleler ile daha kolay sonuç alabildiğimiz bir dönem. Anlama becerileri konuşmadan önce gelişir ve burada bir şüphe var. Benim görüşüm bu altın dönemi daha verimli geçirebilmeniz için bol bol konuşma ve parklara götürme dışında daha detaylı önerilere ihtiyacınız olduğu. Bu amaçla en kısa süre de bir çocuk gelişimi uzmanından değerlendirme ve destekleyici davranışlar hakkında bilgi almanızı öneririm. Benal Saraçoğlu YARDIMCI

4 Mayıs 2017 12:20