ST
Soru Sahibi
6 Şubat 2017 01:31

Bebeğimin kilosu çok mu düşük

15 aylık kız bebeğim var.kilosu 9.100kg boy 75cm.oldukça iştahsız.sabah kahvaltı yapmıyor.yumurta peynir zeytin yemiyor.kahvaltıda tek yediği salatalık .öğlen 3e kadar başka birşey yemiyor.zorla verdiğimde ise kusuyor.yediği yemek çeşidi çok sınırlı. Anne sütü alıyor.sürekli emmek istiyor.çevremdekiler 9 -10 aylık mı diye soruyor.nasıl bir yöntem uygulamalıyım.

1 cevap
Cevaplar (1)

ilk olarak yemek çocuk için bir kaygı nesnesi olmamalı buna dikkat etmelisiniz. zorla yemek yedirme kesinlikle önerilmeyen bir durum. emmeyi 18.aydan itibaren sıklığını azaltmaya başladığınızda iştahta açılma olabilir. burada nasıl 'yedirmeliyim'den ziyade nasıl 'yedirmemeliyim'e daha çok odaklanmanızı öneririm. sonuç itibariyle bu çocuk hayatı boyunca yiyerek beslenecek. ve fakat çiğneme yutma gibi problemleri var ise bu ayrıca değerlendirilebilir.

21 Nisan 2017 15:08