tg
Soru Sahibi
17 Ocak 2014 14:54

bebeğimi gece uyandırmalı mıyım?

merhaba doktor bey .biiliyorum sorumun seçtiğim konuyla pek de ilgisi yok ama soruma uygun konu bulamadım.umarım cevaplarsınız.benim tam 63 gunluk bi kızım var.özellikle ilk haftalar sarılık riskine karşılık sık emzirmeya çalıştım.ama suan geceleri bazen 5-6 hatta 7 saat uyuduğuda oluyor.bu kadar uzun süre emmeden uyumasının zararı olur mu acaba?internette yorumculardan biri bu kadar uzun süre ac kalmasının gelişim geriliğine sebep olabileceğini yazmış.bu olabilir mi.cok kararsız kalıyorum uyandırma konusunda bazen uyandırıyorum bazen kıyamıyorum.gece uyandırma konusunda sanırım fikir ayrılıkları var sanırım sizce ne yapmalıyım?uyandırmalıysam kaç saatte bir uyandırmalıyım.buarada sadeca ve anne sutuyle besleniyor.konuyla hiç ilgisi yok ama rota virüsü asısını öneriyor musunuz?simdiden tesekkür edrim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Erdal Erginer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

EĞER AYLIK KİLO ALIMI NORMALSE GÜNDÜZ YETERİNCE BESLENDİĞİ İÇİN ENDİŞELENMENİZE GEREK YOK.SADECE YETERLİ KİLOALMAYANLARI UYANDIRMANIZI ÖNERİYORUZ.ROTA AŞISINI MUTLAKA YAPTIRIN.

17 Ocak 2014 16:47