TH
Soru Sahibi
16 Kasım 2017 14:46

bebegimi emziriyorum dis cektirmek dogrumu

hocam 4 aylik bebegim var emziriyroum 20lik dsjmi cektirecem bebegime zarar edermi

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Kaan Hamurcu
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Diş çekimi için kullandığımız lokal anesteziklerin bebeğinize etki göstermesi çok düşük bir ihtimaldir. Bunun yanında 20 yaş dişinizde oluşucak bir iltihabi durum ve sizde yarattığı stres, siz ve dolaylı olarak bebeğiniz için daha zararlıdır. Sonuç olarak 20 yaş dişinizi gönül rahatlığıyla çektirebilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

16 Kasım 2017 23:41