ÖA
Soru Sahibi
18 Mayıs 2015 12:45

Bebeğim çok küçük

Merhaba doktor hanım. Bebeğim 37+6. Haftasında 2970kg 48cm olarak Doğdu.ilk hafta 2880 kg'a düştü.1.ayın sonundaki kontrollerimizde 3690 kg 52 cm'di.40. Gün kontrolünde 4190 kg.şu an 56 günlük.Ama hala Gözüme çok küçük görünüyor,hala kıyafetlerinin içinde kayboluyor. İnternetteki persentillerde de en düşük değerlerde çıkınca çok moralim bozuluyo.rBebeğim Tamamıyla anne sütüyle besleniyor.Yetersiz gelmesinden endişeleniyorum.Ayrıca infantil kolik tanısı var.Doktorumuzun tavsiyesiyle günde 5 damla biogaia.günde 3er defa bir Çay kaşığı nurse's harvey isimli şurubu kullanıyoruz.Uzman görüşünüz için şimdiden teşekkür ediyorum.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Geçmiş olsun.İyi kilo alamayan yetersiz tartılı çocuklar çocuk gastroenteroloji tarafından mutlaka görülmeli. Müsait olduğuınuzda getirmenizi öneriyorum. Geçmiş olsun

3 Temmuz 2015 12:34
ÖA
Soru Sahibi

Yanıtınız için teşekkürler,bebeğim şu an 3 ay bir haftalık.3. Ay kontrollerinde 60 cm 5.500 gr idi. Doktorumuz doğum kilosuna göre gayet iyi OLDUĞUNU söyledi.günde 20-30 gr almaları gerektiğini bebeğimizin de 30 gr aldığını , gelişiminin yerinde OLDUĞUNU,sorun eğer bebek 500 gr Altın'da olursa dedi.bebeğim 1. Ay 800 gr,2. Ay 1.100,3. Ay 700 gr( rotavirüsü kaptı maalesef neyse ki ishali hafif atlattık, ve ona rağmen kilo Aldı) Bu durumda ne yapmalıyım?sizce Değerler az mı?

3 Temmuz 2015 18:42
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Tekrar geçmiş olsun. Tabi çocuğu görmeden net olarak insan birşey söyleyemiyor.

4 Temmuz 2015 10:17