AE
Soru Sahibi
9 Kasım 2015 14:38

Baş Ağrısı

34 yaşındayım 5 yıldır görme kaybıyla başlayan ( renkli zikzaklar, her iki gözde yarım görme ) uyuşma, ellerde ve yüzde karıncalanmayla seyreden, baş ağrısı çekmekteyim. Dr gittim ilaçlı ve ilaçsız MR, EMG EEG çektirdim. Görme alanı testi yaptırdım fakat bir şey çıkmadı. Bu ataklar 4 ayda bir görüyordum fakat son 3 aydır ayda bir kez geçirmeye başladım.Kardiyoloji dr Kalple ilgili bir problem olabileceğini söyledi. İstediği testi yaptım kalbin etrafında sıvı birikmesi olabileceğini söyledi. Böyle bir durumun iskemik atak geçirmeye neden olurmu? Ne yapmam lazım önerileriniz nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Safiye Bilgin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

BUNLAR MİGRENDE GORULEN AURA BELİRTİLERİ GİBİ. BU YONDEN DEGERLENDİRMEK İYİ OLUR.

22 Kasım 2015 09:52