ÇC
Soru Sahibi
23 Eylül 2017 17:59

Bademcik bezesi

IMerhaba doktor bey, 19 yaşındayım geçen günlerde 10 gün süren bir boğaz ağrısı yanması yaşadım bu süre içerisinde doktor akut faranjit olduğumu ama kan tahlilimde mikrop çıkmadığını söyledi sadece boğaz spreyi kullandım ılık su içerek bir şekilde düzeldi ama şimdi tam düzeldi derken sol bademciğimin alt tarafında 2 küçük beze farkettim diğer tarafta yok, dışarıdan bademciğim şiş durmuyor hafif dokunduğumda ele geliyor ama boğazımın iç tarafındaki beze beni korkuttu daha büyür mü faranjitin etkisi var mıdır yada kötü bir şey midir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ebru Topuz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Uzun suren enfeksiyonlardan sonra olur. Yaklasik 1 ay gibi bir surede gecer. Onemli bir sorun degil. Merak etmeyin.

25 Eylül 2017 16:07