20 Ekim 2011 13:10

Bacakta şiddetli ağrı

Hocam iyi çalışmalar..Annemin sağ bacağında 15 gündür dinmeyen ağrılar var .MR sonucunda bilateral kalça eklem aralığında sıvı miktarında artış izlenmiştir.Sağda cilt altı yumuşak doku içerisinde ödematöz sinyal değişikliği mevcuttur,şeklinde bir sonuç aldık.Ortopedi doktoru voltaren krem ve xeforapid 8mg ilaç verdi.Ancak bu ilaçlar ağrılarında değişiklik yaratmadığı gibi baş dönmesi ve ağız kuruluğu gibi yan etkiler yaptı. Sizde ricam daha etkili bir ilaç veya iğne tavsiyeniz olurmu ya da farklı bir tedavi yöntemi var mıdır önerebileceğniz?.Belde de 1 adet bel fıtığı mevcut fakat önceleride fıtık ağrısını ve tedavisini gördü bu sefer ki sancılanma şeklinde Ağrıları şiddetli düzeyde Yardımcı olursanız çok seviniriz hocam...

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mehmet Akif Gökçe
Ortopedi ve Travmatoloji

özlem hanım geçmiş olsun. bu bilgilerle ve hastaya bakmadan tedavi önerilemez. ancak şunu söyleyebilirim hastanın sanki iğne tedavisine ihtiyacı var gibi. doktorunuzla tekrar görüşmenizde fayda var. saygılarımla

23 Ekim 2011 00:06