13 Aralık 2016 12:35

babam acil lütfen bi cvb verin

iyi günler hocam babam 2 yıldır kıldönmesinden rahatsız ihmal etti gitmedi hep ihmal...artık çok çok kötü durumda son safraya geldi gitti ama durum ciddi galiba esenyurt devlet hastamesine gitmiş demişlerki malatıma kdr ilerlemiş bağırsaklarına kdr geçmiş emarı çekicez hemem çapaya yada cerrahpaşa gitmelisin henüz bi doktor bize kesin net bi cvb vermiyor...durum ciddi sanırım sizce ne kdr ciddi ne yapmalıyım...bakırköydeki doktor antibiyotik verdi ağrı kesici 5 gündür onu kullanıyor ağrısını biraz kesmiş daha iyi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Göktürk Maralcan
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi , Meme Cerrahisi

Kıl dönmesinin ciddi enfeksiyon hali olursa günlük hayatta belirgin rahatsızlık oluşturur. Normalde öncelikle enfeksiyonu yatıştırıp daha sonra ameliyat planlanır. Nadiren bunun istisnası durumlar olabilir. Ayrıca enfeksiyon yatıştıktan sonra ameliyat dışı bir yöntem de tercih edilebilir. Hastayı doğru değerlendirmek gerekir. Bir de kıl dönmesi ile karışabilecek bazı hastalıklar var ki bunları da ayırt etmek lazım gelir. Tüm bu aşamaları gözden geçirip karar verecek bu konuda deneyimli bir genel cerrahi uzmanı öneririm. Sağlıcakla kalın.

17 Aralık 2016 19:50