bb
Soru Sahibi
29 Ocak 2014 21:13

B12 eksikliğim vardı iğne kullandım ve yüzüm sivilcelenmeye başladı.

Merhabalar,adım Seher 19 yaşındayım.1 ay önce baş dönmesi ve sürekli uyku şikayetiyle nörolojiye gittim yapılan kan tahlili sonucunda B12 eksikliğim olduğu anlaşıldı ve doktor bana 'DODEX' adlı ilacı yazdı. Bir düzen içinde kullandım tekrar kontrole gittim yine kan verdim şuan sonucu bekliyorum.Hiç bir şikayetim kalmadı ama her gün yüzümde 1 ya da 2 sivilce çıkıyor.İlaçları kullanmaya başladığımdan beri bu böyle ve acı oluyor çıkan sivilcede.Ben bunu düzeltmek için ne yapabilirim? Yüzüm kötü bir durumda.Yüzümü her akşam yüz temizleme jeliyle yıkayıp tonik kullanıyorum.Çıkmış sivilce kuruyor ama bir yenisi çıkıyor.Açıkçası bu durumdan çok sıkıldım.Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi akşamlar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Vitamin tedavisi genelede sivilce yapmaz. Senin hormonel durumla ilgili sivilceler çıkar bir de beslanme etkiler , son zamanlarda fazla kızartma , yağlı yiyecekler , çikolata gibi yiyecekleri artırmışsan bu sivilcelere neden olmuş olabilir. Bir cildiye doktorundan yardım alabilirsin.

30 Ocak 2014 12:18