GM
Soru Sahibi
26 Eylül 2017 13:35

ayak bileği

merhaba hocam.10 ay önce sol ayak arka tarafında 2 bağ yırtılmış denildi. enson emarımı 5 gün önce çektim.yorumlar mısnız acaba. ATF de parsiyel tırtık lehine görünüm. Tibialiste posterior tendom çevresinde sıvı izlenmiş olup tenosinovit bulguları.

1 cevap
Cevaplar (1)

Mehmet bey merhaba, MR raporunuza göre ayak bileğinizi dış tarafındaki bağda kısmi yırtık mevcut. Bu durum ayak bileğinizin tekrar dışa basar şekilde burkulması açısından bir risk yaratır. Tekrarlayan burkulmalar da sosyal yaşantınızda sıkıntı yaratabileceği gibi uzun vadede kıkırdak hasarlarına yol açabilir. Bu yüzden ayak bileğini kuvvetlendirici egzersizler ve denge egzersizleri çalışmanız gerekmekte. Geçmiş olsun

5 Aralık 2017 01:01