ta
Soru Sahibi
1 Şubat 2016 02:15

autoimmune tam nedeni

autoimmun nedeni nedir Merhaba hocam ben saçkıran hastasiyim (alopecia areata) sizden herangi bi tedavi yontemi istemiyorum sadece birşey sorucam Bu hastalıgın veya herangi bir autoimmune hastaligin nedeni tam olarak hala bilinmiyormu? evet stresin tetikledigini soylerler ama tam nedeni nedir. ve bide saçkıranda neden tüm saça değilde tek veya birkaç bölgeyi (Alopecia universalis hariç) yabancı madde olarak algilayip saldiriyor? bunu öğrenebilirmiyjm cevap verirseniz çok mutlu olurum ozellikle neden tek veya birkac bolgeyi etkiledigi hakknda (universalis haric) yani benim sacimda 2 tane sackiran var niye o 2 bolgeyi etkilioda butun saci etkilemiyo o bölgelerde özel farkli seylermi var

1 cevap
Cevaplar (1)

Lokal bir reaksiyon tepki olarak duşunun. İmmün sisteminizin kimsende olsa savunması güçlü demekki. Küçük alanda olma nedeni bu.

16 Şubat 2016 13:37