EK
Soru Sahibi
13 Mart 2018 12:58

Atom ve gebelik

Merhaba benim bi akrabam 2 ay once atom tedavisi aldı bende 13 haftalık hamileyim onun yanina gitmemde bir sakinca olur mu

2 cevap
Cevaplar (2)

Sayın Kübra hanım sanıyorum atom olarak bahsettiğiniz radyoaktif iyot tedavisidir. Toplumdan ve özellikle gebelerden uzak kalma süresi alınan doz ile alakalı olsada iki ay yüksek dozlarda için bile yeterli bir süredir. Yakınınız ile görüşmenizde bir sakınca yoktur diye düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim

14 Mart 2018 19:36
EK
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim

14 Mart 2018 19:48

Sağlıklı günler dilerim

16 Mart 2018 09:27