ÜF
Soru Sahibi
4 Temmuz 2017 19:03

Ateş basması

iyi gunler hocam. Ben ankilozan spondilit hastasıyım aynı zamanda ailesel akdeniz ateşi var. Tansiyonum 16 12 veya 15 10 düzeyinde çıkıyor. Ben genelde yemek yemeye başladığım sırada yüzümde ve gözlerimde kızarma ateş basması ve basimda uyusma ve ağrı oluyor. Bir kaç dr a danistim bununla alakalı bişey demedi. Kardioloji tansiyondan kalp duvarlarin kalinlasmis dedi. Salazoprin endol kolsin tarka 240-4 ilaçlarını kullanıyorum. Bu ateş basması ne ile alakalı olabilir. Bir yol gösterirseniz çok sevinirim teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba... Yaş, cins, hastalık süresi, hastalığınıza bağlı oluşan özellikle böbrek olmak üzere iç organ tutulumu, diyet alışkanlıklarınız ve hormonal durumların da bu noktada büyük katkısı vardır. Tek başına bu bilgiler sorununuzu açıklamak için yeterli değildir. Bu bilgiler ışığında hareket etmek gerekir.

10 Temmuz 2017 20:17