DS
Soru Sahibi
17 Haziran 2018 08:08

Aşırı kanama nasıl geçer. Haşimatontroidim var. Kilo alan bir yapım var.

Merhabalar Semavi bey. Yaklaşık 6-7 yıldır Adetim çok aşırı kanamalı oluyor Hatta pırtı büyüklüğü çok Ayrı zamanda haşimato tiroidi var Doğum kontrol ilacı hiç kullanmadım birçok kez doktora gittim herhangi bir kist falan yok dedi Herhangi bir sıkıntı gözükmüyor dedi günlük kanamam 2 su bardağı kadar oluyor Adetim toplamda 4 gün sürüyor En fazla 5 ben bu durumdan çok rahatsızım sosyal hayatım bitik oluyor rahat hareket edemiyorum bana ne önerirsiniz hangi ilacı kullanmalıyım kalp kapak açıklığın var ama çok az haşimato tiroidi ne bahsetmiştim zaten Sizce ne yapmalıyım ne kullanırsam bu kanamalarım azalır çok kötü durumdayım zaten kilo derdim var �laç kullanıp tekrar kilo almak istemiyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Haşimato Tiroiditi, tiroid bezinin yavaş çalışması ile kendini belli eder. Bu durumda her türlü adet düzensizliği mümkün. Haşimato hastalığı için tedavi olmadığınız sürece, diğer çok adet görme şikayetleriniz uzun vadede düzelmeyecektir. Endokrin uzmanına görünün. Haşimato için stabil hale geldiğinizi söylediklerinde, Kadın Doğum uzmanına görünün. Gerekli tedavinin düzenlenir.

20 Haziran 2018 09:20