HE
Soru Sahibi
25 Şubat 2016 23:37

aşırı hareketlilik

Sayın hocam öncelikle boyle bir hizmette bulunduğunuz için teşekkürler. benim 3 yaşını bitirmiş bir oğlum var. yanlız son bir kaç aydır aşırı hareketlilik, koltuklara tırmanma ,söz dinlememe, oyuncakları duvarlara atıp kırma eğilimi etraftaki insanlara vurmalar vs...gibi davranışlar mevcut. Bunun yanında bilmediği birşey yok konuşması aklı sankı büyk bir cocuk gibi. hata yaptığında özürde diliyo. Ve son olarak Çok sık hastalanıyor ve yemek yemiyor cok seçici. Artık annesi zorlanmaya başladı zabdetmekte malum ben akşama kadar işteyim. Nasıl bir yol izlememiz gerekir tavsiyeleriniz neler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Senem Turan
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Anlattıklarınız çocuğunuzun içinde bulunduğu gelişim dönemi özelliklerine benzeyen davranışlar. Bu nedenle bu özellikleri bilip ona göre çocuğunuzla iletişim kurmalısınız. Bunun için ya bir uzmandan yardım almalı yada bu konuda yazılmış kitaplar okumalısınız.

14 Mart 2016 09:51
Uzm. Dr. Senem Turan
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Anlattıklarınız çocuğunuzun içinde bulunduğu normal gelişim dönemi özelliklerine benziyor. Ancak bu konuda doğru yönlendirme yapabilmeniz için bu özellikler hakkında ayrıntılı danışmanlık almanız gerekir yada bu konuda yazılmış kitaplardan faydalanabilirsiniz.

14 Mart 2016 09:56