GS
Soru Sahibi
29 Şubat 2012 18:51

asd

hocam merhaba. ben 18 yasındayım 6 ay önce kalbimde asd oldugunu öğrendim deliğin büyük olmadığı gerekçesiyle herhangi bir müdahalede bulunulmadı. bu konuda fikrinizi almak istedim ilerde bir sorun teşkil eder mi bu durum bir de acıklıgın buyumesını tetıkleyecek durmlar var mı? cevap verırsenız cok memnun olurum. tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

her asd mutlaka bir tedavi gerektirmiyor. Çoğunluğuna zaten tesadüfen tanı konuyor. ileride bir sorun teşkil etmez hayatınıza hiçbir kısıtlama getirmez, evlenmenize ve çocuk sahibi olmanıza engel değildir. açıklığın büyümesini tetikleyecek sebep yoktur. yılda bir kontrolden geçmekte fayda var. sağlıklı günler dilerim

7 Mart 2012 19:40