TM
Soru Sahibi
25 Nisan 2012 14:08

Arpacık

Merhaba hocam. 20 Ocak'ta sag goz kapagımda arpacık dedigimiz hastalık olustu, gozumu ozellikle sabahları yarım acabiliyordum. Doktora gittim bana damla ve merhem verdi, 3-4 gun icinde kapak ucundaki beyazlık patladı ama şişlik gecmedi. 1 bucuk ay sonra yeniden doktora gittim, bana kucuk bir operasyonla duzeltilebilecegini soyledi, ertesi gune randevu verdi ve X hanim size asagıda operasyon yapacak dedi. X hanım ertesi gun baktı ve buna mudahele gerekmez cunku yeni degil gececegini garanti edemem dedi ve Blephamide ve Thiocilline adlı damla ve merhem yazdı. 1 aydır bunları kullanıyorum ama bugun 25 Nisan ve hala gozkapagı uzerinde bir sislik var nohut gibi. Ne yapmam gerekir lutfen yardımcı olur musunuz? Tesekkurler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Onur Aydın
Göz Hastalıkları

dış arpacık dediğimiz durumlar sızde de oldugu gıbı bır mıktar patlatarak rahatlayabılır. ancak bazen kapak kenarını kapsayan ıltahaplarda amelıyat da olsa kistın tam olarak gecmemesı gıbı durumlar da olabılmektedır.

25 Nisan 2012 16:32