BD
Soru Sahibi
28 Ocak 2014 21:50

Arkadasim hasta

Merhaba doktor hanim,benim bir yakin arkadashimda hepatet c virusu ashkarlanmishm,karaciyer hastaligi anladigim kadar yeni yakalanmish qaliba.Hocam cokmu tehlukeli bu hastalik?Tedavi olunursa gecermi tamamen?Nasil bulashir? 27 yashinda ve iki cocugu var,cevablarsaniz cok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Hepetit C hastalığı progresiv ve ilerleyici bir hastalıktır o yuzden bir an önce tedaviye başlamak gerek, kan yoluyla ve cinsel yoluyla bulaşır. Tedaviye bir an önce başlanması gerek çünki genelikle hronikleşebiliyor. Tedaviye başlandıktan sonra tamamen iyileşme göstermeyen bir hastalıktır,ama yapılan karaciğer biopsisine göre hastalığın prognozu yapılabilir. Geçmiş olsun.

29 Ocak 2014 16:08