5 Nisan 2017 09:38

Anomali Gebelikler

Merhabalar. Ben 28 haftalık gebeyim. 11. Haftada ikili tarama testim yapıldı. Telefonla doktordan sonucumu alırken doktor bana ikili tarama testinde risk olmadığını ancak güvenilirliğin yüzde seksen olduğunu söyledi. Başka testlerden bahsetti amniyosentez gibi yaptırmak ister misin dedi. O günden sonra hamileliğim zehir oldu. Ertesi gün test sonucumu aldım. Risk yoktu ikili yarama testimde. Yeni doktorum üçlü ve dörtlüyü bile yapmadı. Ayrıntılı ultrasona girdim. Herşey normal çıktı. Araştırma hastanesinde perinotolog baktı. Doğumsal anomalilerin yüzde 70 i ekarte edildi dedi. Bebeğimin kilosu boyu hep çok normal doktorumda yüzde 80 sağlıklı bir bebek diyor her kontrolde. Birde size danışmak istedim. İnternetten çok okuyorum anomali durumları örneğin bebeğimin ağzı ultrasonda genelde açık oluyor ya da açıp kapatıyor bu bir anomali belirtisi olabilir mi. Birde 4 boyutlu ultrason fotoğrafında gözler çekik yine anomali durumlara benzetiyorum bu mümkün mü teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Birol Cengizoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Gereken tüm testleri yaptırmışsınız. Kimse de bir aksilik var dememiş. Artık merak etmenize gerek yok diye düşünüyorum. Daha fazla strese girmeyin, gebeliğinizin keyfimi sürün.

8 Nisan 2017 13:41