tf
Soru Sahibi
28 Haziran 2014 04:48

Annemin üst solunum yolu sendromu rahatsızlığı var hangi tahlilleri yaptırması gerekir?

Doktor bey annemin 2 aydır üst solunum yolu sendromu rahatsızlığı var. İlk gittiği doktor sadece muayene edip bu teşhisi koyup NEXİUM 40mg ve FAMODİN SANDOZ 40 mg verdi. Düzenli kullandı ama öksürüğü geçmedi. Aile hekimine gittiğinde AERIUS 5mg ve ALLERGODİL NAZAL SPREY vermiş. Öksürüğü geçmediği gibi artmaya devam ediyor geceleri de uyutmuyor. Sizden ricam hangi bölüme gitmesi ve hangi tahlilleri yaptırması gerekir. 57 yaşında Annem tip 1 şeker,kolesterol ve tansiyon hastası tansiyon ilaçları VASOXEN 5mg ve DELİX 5mg Akciğer filmi normal ve sigara içmiyor. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Murat Koçyiğit
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle geçmiş olsun. Üst solunum yolu sendromu rahatsızlığı derken neyi kastettiniz anlayamadım. Öksürük şikayeti var geçmedi diyorsanız, KBB ve Göğüs hastalıkları uzmanına başvurmanız gerekmektedir.

28 Haziran 2014 10:25
tf
Soru Sahibi

Geniz akıntısına bağlı öksürük ve sıklaşmaya başladı gece uyutmuyor.Pazartesi öneriniz doğrultusunda kbb ve göğüs hastalıklarına gidicez sonuçları tekrar sizinle paylaşacağım. Değerli vaktinizi ayırıp sorumu cevapladığınız için çok teşekkür ederim Murat bey

29 Haziran 2014 00:18
Op. Dr. Murat Koçyiğit
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

tekrardan geçmiş olsun....

3 Temmuz 2014 10:50